Výstava

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Na výstavě Česká divadelní fotografie najdete originály unikátních a dosud nepublikovaných hereckých portrétů z poloviny 19. století, rozmanité historické fotografie z divadelního prostředí, ale i glamour portréty z Atelieru Langhans, či umělecky cenné fotografie meziválečné avantgardy. Poválečný žánr divadelní fotografie reprezentují osobnosti jako Václav Chochola, Josef Koudelka, Jaromír Svoboda, Jaroslav Krejčí a další. První souhrnná výstava fotografií z divadelního prostředí tak představí různé podoby divadla a jeho proměny za uplynulých téměř sto padesát let. Výstava zároveň přináší specifický pohled na dějiny českého divadla viděného prostřednictvím fotografií. Divadlo a divadelníci se vždy významně podíleli na společenském životě země, zachování a rozvoji její kultury a několikrát i přímo zasáhli do historických událostí a výstava je tak i příspěvkem k oslavám stého výročí založení Československé republiky.

 

Thomas Bernhard: Divadelník, Divadlo Na zábradlí Praha, 16. 2. 1999, foto: Martin Špelda, režie: Jan Antonín Pitínský; Martin Huba (Bruscon)

Doprovodný program zaměřený na odbornou i laickou veřejnost nabídne tematicky zaměřené workshopy, semináře, přednášky a komentované prohlídky apod.

Institut umění – Divadelní ústav připravuje na základě dlouholetého výzkumu paralelně s výstavou i odbornou publikaci mapující fenomén české divadelní fotografie. Monografie vzniká v české a anglické jazykové verzi.

Kurátoři:
Anna Hejmová
Vojtěch Poláček

Alexandr Sergejevič Puškin – Emil František Burian: Evžen Oněgin, Městská divadla pražská, 11. 6. 2016, režie: Pavel Khek, foto: Alena Hrbková

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

organizátoři projektu | partneři projektu

© 2018 Česká Divadelní Fotografie