Viktor Kronbauer vítězem Přehlídky divadelní fotografie

Viktor Kronbauer vítězem Přehlídky divadelní fotografie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Institut umění – Divadelní ústav vyhlásil vítěze druhého ročníku soutěžní Přehlídky divadelní fotografie. Slavnostní vyhlášení oceněných fotografek a fotografů proběhlo dne 18. září 2020 během slavnostního večera současně s udělením Poct festivalu …příští vlna/next wave… v Divadle Komedie.

Vítězem v kategorii Profesionálové – Inscenace / Divadelně-performativní projekt se stal Viktor Kronbauer fotografiemi z inscenace Penthesilea (Schauspielhaus Bochum) pořízenými v rámci Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Kronbauerovi byla během slavnostního večera, který umělecky realizoval Spielraum Kollektiv (Linda Straub a Philipp Schenker) současně udělena festivalem … příští vlna/next wave Pocta s názvem Živoucí poklad, laudátio přednesl Pavel Štourač. Druhé místo a současně Cenu Czech Photo získal Jakub Hrab fotografiemi z inscenace Petra Nikla Žlutá tma (Divadlo Archa). Třetí místo obsadily fotografie Fausta (Divadlo Drak) autorky Anny Benešové. Vedle hlavních cen byla udělena čestná uznání, a to Zbyňkovi Hrbatovi (Zá-to-pek!, Divadlo Minor), Hynkovi Glosovi (Absolutno, Dejvické divadlo) a s projekty Pražského Quadriennale 2019 Sašovi Dobrovodskému a Alžbětě Jungrové.

V kategorii Studenti – Volná tvorba s divadelní tematikou nebylo uděleno první místo, zatímco dvě druhá a dvě třetí. Druhá místa společně obsadili Nikola Minářová a Vojtěch Drvota, třetí Vendula Hlaváčková a Sebastian Vošvrda. Čestné uznání obdržely Světlana Malinová a Markéta Petříčková, která zároveň získala Cenu FUJIFOTO.

Do druhého ročníku Přehlídky divadelní fotografie, vyhlášeného IDU v roce 2019, se přihlásilo 66 soutěžících (z toho 11 studentů a studentek) zasláním 623 fotografií z let 2018 a 2019. Odbornou porotu tvořili Josef Ptáček (předseda poroty), Petr Oslzlý, Jaroslav Prokop, Lenka Dombrovská a Otto Drexler.

Vítězné a odbornou porotou vybrané fotografie je v prostoru Divadla Komedie možné shlédnout až do 13. listopadu 2020. Autory vystavených fotografií jsou Anna Benešová, Marianna Borecká, Eva Dobrovodská, Saša Dobrovodský, Jiří Drbohlav, Vojtěch Drvota, Ivo Dvořák, Hynek Glos, Milan Hajn, Vendula Hlaváčková, Lukáš Horký, Jakub Hrab, Zbyněk Hrbata, Alexandr Hudeček, Dagmar Husárová, Lukáš Janičina, Jakub Jíra, Alžběta Jungrová, David Konečný, Kamil Košun, Viktor Kronbauer, David Kumermann, Světlana Malinová, Marek Malůšek, Nikola Minářová, Pavel Nesvadba, Petr Neubert, Pavel Ovsík, Markéta Petříčková, Roman Polášek, Eva Stanovská, Simona Suchá, Radovan Šťastný, Adéla Vosičková, Sebastian Vošvrda a Robert Vystrčil.

Laureáti soutěžní Přehlídky divadelní fotografie 2020

Aktuálně.cz: Toto jsou nejlepší divadelní fotky roku. Vítězem se stal Viktor Kronbauer

Autor fotografií: Jakub Cvrček

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

organizátoři projektu | partneři projektu

© 2022 Česká divadelní fotografie