Viktor Kronbauer

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Slavnostní uvedení publikace za účasti významných hostů proběhl 9. března 2017 v Divadle Viola. Publikace získala Cenu Divadelních novin v kategorii Publikační počin v oblasti divadla.

Kniha je koncipována jako cesta, kterou Viktor Kronbauer procházel během svého profesního vývoje a zároveň demonstruje posun v pojetí divadelní fotografie, v němž se zrcadlí proměna divadelní estetiky od počátku osmdesátých let po současnost.Hlavní část, jež je věnovaná českým divadelním inscenacím, performancím a projektům, zachycuje cestu českého divadla od počátku osmdesátých let minulého století po současnost, s jeho stěžejními i polozapomenutými, nicméně zajímavými inscenacemi.

Publikace obsahuje vedle Kronbauerových komentářů, týkajících se hlavních biografických milníků a vzpomínek na jednotlivé umělce, také krátké texty tří teatrologů. Ondřej Černý, který stál za realizací monografie Jaroslava Krejčího, se zamýšlí nad vztahem divadelní fotografie a scénické reality, Eva Stehlíková vtipně vystihuje esejistickou formou specifikum Kronbauerova umění zachytit nezachytitelné a konečně Vlasta Smoláková, která spolupracovala jako kurátorka na četných Kronbauerových výstavách, podává plastické svědectví o fotografově metodě „v akci“.

Kromě Viktora Kronbauera a Denisy Šťastné se na konečném výběru fotografií podílel grafik knihy Karel Aubrecht, který díky svému citlivému přístupu a dlouhodobé, zevrubné znalosti divadelního dění dokázal po vizuální stránce spoluvytvořit knihu, jež plně respektuje uměleckou suverenitu jednotlivých fotografií a zároveň vystihuje rytmus vzájemného vztahu mezi nimi.

Monografii Viktora kronbauera je možné zakoupit v internetovém knihkupectví prospero.divadlo.cz.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

organizátoři projektu | partneři projektu

© 2022 Česká divadelní fotografie