Publikace

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Institut umění – Divadelní ústav se v rámci své ediční činosti věnuje také divadelní fotografii. První velká monografie nestora české divadelní fotografie Jaroslava Krejčího nazvaná Divadelní jarmara Alfréda Radoka a Jana Grossmana vyšla v roce 2003.

V roce 2017 vyšla obsáhlá monografie fotografa Viktora Kronbauera (ed. Denisa Šťastná), která získala Cenu Divadelních novin v kategorii Publikační počin v oblasti divadla za sezonu 2017/2018.

U příležitosti výstavy Česká divadelní fotografie 1859 – 2017 vyšla stejnojmenná publikace autorů Anny Hejmové, Martina Bernátka a Martiny Novozámské, která završila pětiletý výzkum fenoménu divadení fotografie v českých archivních a paměťových institucích. Také tato kniha získala Cenu Divadelních novin za Publikační počin v oblasti divadla. Kniha vyšla i v anglické jazykové verzi.

Od roku 2020 vydává Oddělení sbírek a archivu IDU komorní edici s názvem ČESKÁ DIVADELNÍ FOTOGRAFIE. První díl prezentoval tvorbu Václava Chocholy, druhý Jaroslava Prokopa a třetí Viléma Sochůrka (oba vydány v roce 2021). V současnosti probíhá příprava čtvrtého, který je věnován dílu Josefa Ptáčka.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

organizátoři projektu | partneři projektu

© 2023 Česká divadelní fotografie