Soutěž

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA SOUČASNÉ DIVADELNÍ FOTOGRAFIE

Institut umění – Divadelní ústav vyhlašuje soutěž o nejlepší divadelní fotografii pořízenou na území České republiky v letech 2015, 2016 a 2017. Fotografie je možné přihlásit v několika kategoriích.

Vybraná díla budou vystavena v druhé polovině expozice výstavy v Obecním domě pod názvem Přehlídka české divadelní fotografie. Vyhlášení a ocenění vítězných snímků proběhne během vernisáže dne 9. května 2018.

Záměrem přehlídky není jen samotný výběr a jednorázová prezentace porotou vybraných fotografií, ale především podat globálnější pohled na současnou tvorbu a porovnat díla současných tvůrců s tím, jak vypadala estetika divadelních fotografií v době, kdy tvořili Miroslav Hák, Václav Chochola, Karel Drbohlav, Jaromír Svoboda nebo Jaroslav Krejčí.

Přihlášky a fotografie je nutné podat do 31. ledna 2018

Soutěžní kategorie a témata:

1. PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFIE

kategorie se dále člení do dvou sekcí – první je Inscenace nebo divadelní či divadelně-performativní projekt a druhou Portrét v roli.

  • Inscenace (divadelní projekt) – maximální počet: 3 série o maximálním počtu 5 fotografií. Přihlášeny mohou být i samostatné snímky či série o menším počtu snímků.
  • Portrét v roli – maximální počet: 3 fotografie.

přihláška ke stažení pro profesionály

2. STUDENTI OBORU FOTOGRAFIE

Volná tvorba s divadelní tematikou. Jeden účastník může přihlásit maximálně 7 fotografií (např. fotografie z inscenace, ze zákulisí, ze čtené zkoušky nebo portrét účinkujících či inscenátorů).

přihláška ke stažení pro studenty

Statut soutěže

Garant:

Denisa Šťastná

Institut umění – Divadelní ústav

E-mail: denisa.stastna@divadlo.cz
Telefon: +420 605 412 819

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.