Soutěž

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA SOUČASNÉ DIVADELNÍ FOTOGRAFIE

Do 31. ledna se mohli profesionální fotografové i studenti fotografie zúčastnit naší soutěže o nejlepší divadelní fotografii. S radostí oznamujeme, že máme 121 přihlášených a celkem se sešlo více než tisíc fotografií. Koncem února se sejde odborná porota a bude díla procházet a rozhodovat. Můžeme říci, že je opravdu z čeho vybírat. Děkujeme všem, kteří své snímky do soutěže zaslali. Porota zasedne ve složení: Sodja Lotker, Petr Oslzlý, Kamila Polívková, Jaroslav Prokop a Josef Ptáček.

Vybraná díla budou vystavena v druhé polovině expozice výstavy v Obecním domě pod názvem Přehlídka divadelní fotografie. Vyhlášení a ocenění vítězných snímků proběhne během vernisáže dne 9. května 2018.

Záměrem přehlídky není jen samotný výběr a jednorázová prezentace porotou vybraných fotografií, ale především podat globálnější pohled na současnou tvorbu a porovnat díla současných tvůrců s tím, jak vypadala estetika divadelních fotografií v době, kdy tvořili Miroslav Hák, Václav Chochola, Karel Drbohlav, Jaromír Svoboda nebo Jaroslav Krejčí. Vedle možnosti prezentace v rámci prestižní výstavy v Obecním domě, na které budou vystavena  díla těchto a dalších významných osobností, obdrží laureáti hlavních ocenění i věcné ceny.

Fotografie je možné zaslat nebo přinést do 31. 1. 2018 na adresu:
Institut umění – Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1, 110 00
Označení obálky: PŘEHLÍDKA DIVADELNÍ FOTOGRAFIE, v případě zaslání rozhoduje razítko pošty. Obálka musí obsahovat: vyplněnou a podepsanou přihlášku, vytištěné fotografie a fotografie v elektronické podobě.

Soutěžní kategorie a témata:

1. PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFIE

Kategorie se dále člení do dvou sekcí – první je Inscenace nebo divadelní či divadelně-performativní projekt a druhou Portrét v roli.

  • Inscenace (divadelní projekt) – maximální počet: 3 série o maximálním počtu 5 fotografií v sérii (tj. celkem 15 ks). Přihlášeny mohou být i samostatné snímky či série o menším počtu snímků.
  • Portrét v roli – maximální počet: 3 fotografie.

přihláška ke stažení pro profesionály

2. STUDENTI OBORU FOTOGRAFIE

Volná tvorba s divadelní tematikou

Jeden účastník může přihlásit maximálně 7 fotografií (např. fotografie z inscenace, ze zákulisí, ze čtené zkoušky nebo portrét účinkujících či inscenátorů).

přihláška ke stažení pro studenty

Statut soutěže najdete zde

 

Odbornou porotu Přehlídky divadelní fotografie tvoří:

Sodja Lotker – dramaturgyně festivalu Pražské křižovatky, v minulosti umělecká ředitelka Pražského Quadriennale;
Petr Oslzlý – dramaturg, pedagog, nově zvolený rektor brněnské JAMU;
Kamila Polívková – scénografka a režisérka;
Jaroslav Prokop – fotograf, ředitel Ústavu reklamní fotografie a grafiky Univerzity T. Bati ve Zlíně
Josef Ptáček – fotograf a pedagog.

 

Garant:

Denisa Šťastná

Institut umění – Divadelní ústav

E-mail: denisa.stastna@divadlo.cz
Telefon: +420 605 412 819

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

organizátoři projektu | partneři projektu

© 2018 Česká Divadelní Fotografie